fbpx

Ultimul meci în Liga Campionilor! Sheriff a scos în prelungiri un egal cu Șahtior și se califică în Liga Europa

Campioana Republicii Moldova, Sheriff Tiraspol, a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul cu Shakhtar Donețk, ultimul din faza grupelor UEFA Champions League.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Brazilianul Fernando a deschis scorul în finalul primei reprize, iar macedonianul Boban Nikolov a egalat cu un șut bine plasat de la 16 metri, în prelungirile partide.

În celălalt meci al grupei D, Real Madrid s-a impus cu Inter Milano, scor 2-0.

Spaniolii au încheiat pe primul loc în grupă, cu 15 punte. Pe celelalte locuri s-au clasat Inter (10), Sheriff (7) și Șahtior (2).

Real Madrid și Inter Milano s-au calificat în optimile de finală ale Ligii Campionilor, iar Sheriff Tiraspol va juca în runda eliminatorie a Ligii Europei. Tiraspolenii își vor afla adversarul la 13 decembrie, iar meciurile campioanei R. Moldova se vor juca pe 17 și 24 februarie 2022.

Urmărește-ne pe Telegram și pe Instagram.