fbpx

Încă o medalie pentru Moldova: Luptătoarea Ana Ciuchitu a obținut argintul la Campionatul European de taekwondo

Ana Ciuchitu a obținut argintul la Campionatul European de taekwondo. Anunțul a fost făcut de Comitetul Național Olimpic.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Luptătoarea s-a clasat pe locul 2 la Campionatul de tineret. Competiția s-a desfășurat la Helsingborg, Suedia, iar sportiva este perseverentă și promite să lucreze pentru a obține rezultate și mai bune.

„Sunt foarte dezamăgită că am pierdut finala pentru că conduceam cu 24-15 sportiva din Rusia. Este o lecție pentru mine și sper să nu mai comit asemenea greșeli. Voi munci să obțin rezultate mai bune”, susține campioana.

Comitetul precizează că, Ana Ciuchitu a reușit să cucerească aurul la Europenele de tineret care s-au desfășurat anul trecut.