fbpx

Judocanul Adil Osmanov din R. Moldova a câștigat Grand Slam-ul de la Antalya

Judocanul moldovean Adil Osmanov a câștigat Grand Slam-ul de la Antalya, au anunțat reprezentanții Inspectoratului General de Carabinieri al MAI.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Carabinierul și judokanul Osmanov a câștigat titlul de campion absolut în categoria -73 kg în cadrul unuia dintre cele mai prestigioase evenimente de calificare olimpică, Cupa Mondială Seniori „Grand Slam”, desfășurată în orașul Antalya, Turcia.

„Felicitări și aprecieri pentru realizarea excepțională la nivel mondial Osmanov! Inspectoratul General de Carabinieri îți este alături și îți transmite urări de succes și împliniri, însoțite de speranța unui număr cât mai mare de medalii în viitorul tău sportiv.”

Potrivit sursei, în competiția respectivă a fost prezent și carabinierul Victor Sterpu, care după o pauză lungă, el a reușit să se claseze pe locul 7 în categoria de 81 kg.