fbpx

Instanța a decis: Alisa, fetița bătută cu bestialitate de mama ei, va locui cu tatăl

Judecătoria Chișinău a decis, joi, 5 iunie, ca Alisa, o fetiță de un an și două luni, să locuiască împreună cu tatăl său. Hotărârea a fost luată în contextul în care copilul a fost anterior supus unor acte de violență exercitate de către mamă.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Prin aceeași decizie, instanța a dispus ca mama copilului să achite o pensie de întreținere lunară, valabilă până la împlinirea vârstei de 18 ani de către minoră.

„S-a hotărât stabilirea domiciliului Alisei cu tatăl ei. Este o decizie favorabilă pentru nepoțica mea”, a scris pe rețelele mătușa copilului.

Amintim că o femeie a fost filmată cum își bate cu bestialitate propriul copilaș de doar 1 an și 2 luni, cu o cameră ascunsă, instalată de către tatăl micuței. Bărbatul a observat de mai multe ori vânătăi pe corpul fetiței sale, din acest motiv a instalat o aplicație de monitorizare, iar după ce s-a convins că micuța este maltratată a sunat imediat Poliția.

Vezi și: IGP, despre bebelușul maltratat de mama sa. A fost emisă o ordonanță de protecție

Noi detalii în cazul mamei care își bate și înjură fetița de doar un an

Articole asemănătoare

Back to top button