fbpx

Un antrenor a făcut infarct și a murit după ce echipa sa a marcat golul victoriei în prelungiri

Antrenorul echipei Al Magd a suferit un infarct la ultimul meci jucat de echipa sa, în urma unui gol victorios marcat în prelungiri.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Liga a doua din Egipt a adus un eveniment regretabil, la meciul dintre Al Magd și El Zarqa, terminat 1-0.

Gazdele au marcat golul victoriei în al doilea minut de prelungiri și totul avea să se transforme într-o tragedie în scurt timp.

Antrenorul Adham El-Selhadar a suferit un infarct din cauza emoțiilor, iar primele îngrijiri au fost acordate chiar la marginea terenului.

Acesta a fost transportat la spital, însă din păcate nu s-a mai putut face nimic, inima cedându-i de tot într-un final – relatează DigiSport.

Urmărește-ne pe Telegram și pe Instagram.