fbpx

Sute de moldoveni rămân astăzi fără lumină: Unde vor avea loc deconectări de la energia electrică?

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că miercuri, 7 august, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
1. Chişinău, sectorul Botanica:
– bd.Dacia 65, 65/1, 65/3, 65/4, 65/5, 65/19, 65/21, 67/1, 71/1, 71/2, 71/4, 71/5, 71/6, 71/8, 71A, 73/3, 75/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
2. Chişinău, sectorul Botanica, or.Sîngera:
– or.Sîngera: str.Aerogarii, Chişinăului, Cocostîrcilor, Igor Vieru, Igor Vieru 1 str-la, Igor Vieru 2 str-la, Orheiului, Orheiului str-la, Pandurilor, Primăverii, Sf.Maria, Veronica Micle – parțial, în intervalul de timp între 11:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
3. Chişinău, sectorul Botanica, s.Băcioi:
– s.Băcioi: str.Cuza-Vodă, Gheorghe Asachi, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Munceşti, Nicolae Testemiţeanu, Salcîmilor, Sfînta Maria, Sfîntul Nicolae, Vasile Alecsandri, Veronica Micle – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.
4. Chişinău, sectorul Buiucani:
– str.Bisericii 20-30, Gh.Codreanu 46, 59/1, 73, 78, 79/2, 87A, Dragomirna 19-49, 28-58, 63, Schitului 15-21, 16-32 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– str.Calea Ieșilor 51/2, 55, 55/2, 61/1, Călărași 78, Drumul Crucii 123, 123A, Țărînii 95, 99, 107, 107/2, 128A – în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene.
5. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
– or.Durlești: str.Caucazului, Caucazului str-la, Durleşti, Gheorghe Asachi, Ialoveni, Mitropolit Dosoftei, Mitropolit Petru Movilă, Mitropolit Petru Movilă 1 s-la, Mitropolit Petru Movilă 2 s-la, Răzeşilor – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor;
– or.Chișinău: str.Bisericii 7-19, 18-34, str-la Bisericii 2-8, 3-29, Gh.Codreanu 46-78, 59-89, Dragomirna 11-63, 36/1J, 68, Humulești 1, 3, Schitului 1-21, 2-32 – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor.
6. Chişinău, sectorul Centru:
– șos.Hînceşti 44, Mitropolit Gurie Grosu 16, Valea Dicescu 53-91, 64-145 – în intervalul de timp între 09:15 – 18:05, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
7. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
– or.Codru: str.Livădarilor, Otradnii 2 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 18:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
8. Chişinău, sectorul Ciocana:
– str.Ciocana 5, 12/1, M.Drăgan 26, 28, 28/2, 30/1, 30/2, 30/3, 30/5, 30/8, 30/9, 32/1, 32/2, 34, 34/1, 34/2, 36, 36/1, 36/2, 38, 38/1, 40/2, 9001 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
9. Chişinău, sectorul Rîşcani:
– str.Astronom N.Donici 1-15, 4-60, 27, Gr.Vîrtosu 1-3, 2-18, 21, Ipotești 43, Studenților 3-6, T.Panfile 7, 27, Valea Albă 13, 18, Voluntar Filip Lupașcu 22, 60, Zamolxe 3-29, 4-22 – în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
– str.Calea Orheiului 94, 112, 125, 9002, Socoleni 5, 5/1, 5/4, 5/5, 5/6 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
10. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:
– s.Grătiești: str.Alba Iulia, Catalan, Gheorghe Meniuc, Prieteniei, Sf.Treime – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 (1 oră), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
– s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Constantin Stere, Gribov, Ioan Vodă, Mioriţa, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski, Vladimir Maiacovski str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
11. Anenii Noi:
– s.Bulboaca: str.Bulboaca, Dacia, Neguţe, Serghei Lazo, Uzinelor – parțial, în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Cobusca Nouă – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor;
– s.Floreni: str.Creangă, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Hîrbovăț – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor;
– s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
12. Basarabeasca:
– or.Basarabeasca: str.Alexandr Puşkin JD, Basarabia str-la JD, Depoului JD, Iujnaea, Matrosov, Matrosov JD, Mira JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Octeabriscaea, Raketnaea, Raketnaea JD, Sovhoznaea, Stepnaea, Stepnaea JD, Vladimir Maiacovski JD – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
13. Cantemir:
– or.Cantemir: str.Daci, Serghei Lazo, Stoianovca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Capaclia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
14. Comrat (UTA Găgăuzia):
– or.Comrat: str.Lenin (cons.juridici) – parțial, în intervalul de timp între 05:30 – 07:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice;
– s.Bugeac: str.Chișinăului, Mira, Bugeac, Stanționnaia – parțial, în intervalul de timp între 05:30 – 07:30, pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice;
– s.Cazaclia – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:30, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice;
– s.Cazaclia: str-la Corciaghina, Lev Tolstoi str-la, Vladimir Maiacovski str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA;
– s.Cotovscoe: str. 40 Let Pobedî, 70 let Octeabrea, Grigore Cotovschi, Lenin, Sadovîi str-la, Şcolinaea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:15, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
15. Călăraşi:
– s.Horodiște – parțial, în intervalul de timp între 08:45 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA;
– s.Păulești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
16. Căuşeni:
– or.Căuşeni: str.Alexandr Puşkin, Alexandr Puşkin 2 str-la, Ioan Vodă, Mihail Lermontov, Mira 2 str-la, Mira 3 str-la, Mira 4 str-la, Păcii str-la, Vissarion Belinski – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor;
– s.Baimaclia – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
– s.Taraclia, s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
– s.Ucrainca – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 20:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
17. Cimişlia:
– s.Troitcoe: str.Lenin, Molodoi Gvardii, Oleg Coşevoi, Sovetscaea, Troiţcoie – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
18. Criuleni:
– or.Criuleni: str.Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bul.Biruinţa, Ghioceilor, Ion Sirbu, Meşterul Manole, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Dimo, 31 August 1989 – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Boşcana, s.Chetroasa, s.Ciopleni, s.Hruşova, s.Mărdăreuca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
19. Hînceşti:
– or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Cogîlnic, Floare, Gradinilor, Ion Creangă, Serghei Lazo – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA;
– s.Cărpineni: str.Anton Cehov, Codrilor, Cuibîşeva, Lăpuşniţa, Serghei Lazo – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
– s.Cărpineni: str.Cucoarelor – parțial, în intervalul de timp între 15:00 – 19:00, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor;
– s.Lăpușna: str.Comarova, Iurie Gagarin, Salcîmilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului;
– s.Mingir – parțial, în intervalul de timp între 10:10 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor;
– s.Nemțeni, s.Voinescu – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA;
– s.Sofia – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
20. Ialoveni:
– or.Ialoveni: str.Alexandru cel Bun, Alexandru Cristea, Alexei Mateevici, Chişinăului, Cireşilor, Constantin Negruzzi, Grigore Vieru, Hînceşti str-la, Ialoveni, Ion Neculce, Lev Tolstoi, Mioriţa, Moldova, Nicolae Testemiţeanu, Nicolae Testemiţeanu str-la, Poeniţa, Spicului, Timişoara, Trandafirilor, Valea Haiducilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Costești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
– s.Gangura – parțial, în intervalul de timp între 09:40 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA;
– s.Ruseștii Noi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice;
– s.Suruceni – parțial, în intervalul de timp între 11:00 – 13:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului.
21. Nisporeni:
– s.Valea-Trestieni – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:45, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
22. Orhei:
– s.Neculaieuca – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA;
– s.Pelivan: str.Ioan Pelivan – parțial, în intervalul de timp între 08:45 – 20:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric.
23. Străşeni:
– s.Cojușna: str.Chișinăului, Independenței, Memoriei, Mihai Viteazul, Pavel Boțu, Popov, Ștefan Cel Mare, Valeriu Cupcea – parțial în intervalul de timp între 08:55 – 11:00, pentru conectarea noului consumator;
– s.Gălești – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Țigănești – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:30, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
24. Ştefan Vodă:
– s.Căplani: str.Caplanî, Cvartalinaea, Grigore Cotovschi, Libertăţii, Mihail Frunze, Molodejnaea, Sov.Armii, Svoboda, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tcacenco, Vostocinaea – parțial, în intervalul de timp între 09:55 – 17:35, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor;
– s.Căplani: str.Mihail Frunze, Svoboda, Tcacenco – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 21:00, pentru lucrări de reconstrucţie LEA.
25. Taraclia:
– or.Tvardița: str.Ciapaeva, Iurie Gagarin, Mihail Frunze, Nikolai Vatutin, Tvardiţa – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 16:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– or.Tvardița: str.Lenin, Lesnaea, Mira, Serghei Lazo – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 11:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric;
– s.Cealîc: str.Suvorova – parțial în intervalul de timp între 10:00 – 12:00, pentru conectarea noului consumator;
– s.Novosiolovca: str.Budionnîi, Comsomoliscaea, Iurie Gagarin, Lenin, Miciurin, Pervomaiscaea, Pobedî, Novosiolovca, Şcolinaea, Valentina Tereşcova – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor.
Pentru informații suplimentare, contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Articole asemănătoare

Back to top button