fbpx

Zeci de localități rămân mâine fără lumină. Adresele unde sunt programate sistări ale energiei electrice

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că vineri, 3 mai 2019, vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos:
1. Chişinău, sectorul Buiucani, or.Durleşti:
  • or.Durlești: str.Calea Unirii, Calea Unirii 3 str-la, Podgorenilor, Tudor Vladimirescu, Tudor Vladimirescu str-la, Vovinteni 3 str-la, Vovinteni 4 str-la – parțial în intervalul de timp între 14:00 – 17:00 pentru admiterea persoanelor terțe în instalațiile electrice
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
  • str.A.Pușkin 14, 5, A.Șciusev 65, Colina Pușkin 17, Mihail Kogălniceanu 39, 58, 58 A, 58/3 A, 60, 60/4 V, Z, 62, 62/1, 64, 65, 66, 66/1, 68, 68 A, 9999, Mitropolit Bănulescu-Bodoni 4, 5, 6, 7, 9, Nicolae Iorga 13 – în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • str.Alba Iulia 5, 122/2, A.Marinescu 1-11, 2-36, 11/1, 11/2, 11/3, Dealul Morilor 10, Florești 1-35, 2-40, Inești 6, 6A, Ion Luca Caragiale 29-33, 30-34, Ion Pelivan 28, 28/1, 30, 30/2, Perilor 1, 2-10, Spicului 104-108 – în intervalul de timp între 11:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
3. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
  • or.Codru: str.Grenoble, Puhoi; or.Chișinău: str.Alexandru Negru-Vodă 107-117, 164-210, 9999, Burebista 113, 172, Drumul Băcioiului 171, 180-196, 279-331, Grenoble 136, 176, 190, 279, 303, 311, 325, 327 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
4. Anenii Noi:
  • s.Bulboaca – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • s.Hîrbovăț – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:45 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilo
  • s.Humulești – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
5. Cahul:
  • s.Alexanderfield: str. 30 let Pobedî, Parcovaea, Sadovaea, 8 Martie – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Bădicul Moldovenesc – parțial, în intervalul de timp între 14:00 – 15:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Taraclia de Salcie – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
6. Cantemir:
  • s.Capaclia, s.Cociulia, s.Vișniovca – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
7. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • or.Comrat: str.Serghei Lazo, Novaea – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 10:30 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Cioc-Maidan: str.Serghei Lazo – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Dezghingea – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
8. Călăraşi:
  • s.Vălcineț: str. 1 Mai, 27 August, 9 Mai, Aron Pumnul, B.P.Hajdeu, Ciprian Porumbescu, Cuza Vodă, D.Cantemir, Gavriil Muzicescu, Ion Neculce, Gagarin, Luceafărul, M.Viteazul, Păcii, Timoșenco, Trandafirilor – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
9. Căuşeni:
  • or.Căușeni: str. 1 Mai, str-la 1 Mai, Alba Iulia, A.Ghidirim, I.Gagarin, M.Eminescu – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • or.Căușeni: str.Renașterii, str-la Renașterii, șos.Tighinei, Unirii – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 11:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • or.Căinari: str.Izvoarelor, Ion Cozmin – parțial, în intervalul de timp între 12:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • or.Căinari: str.M.Sadoveanu, Prieteniei, Căinari – parțial, în intervalul de timp între 12:30 – 14:30 pentru conectarea clienţilor noi
  • s.Baccealia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Ciuflești – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 19:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Opaci – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 15:30 – 17:30 pentru conectarea clienţilor noi
10. Cimişlia:
  • s.Sagaidac – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Selemet: str.Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
11. Criuleni:
  • or.Criuleni: str. 31 August 1989, Bez Uliţ, Bogdan Petriceicu Haşdeu, Bul.Biruinţa, Ghioceilor, Ion Sirbu, Meşterul Manole, Mitropolit Petru Movilă, Nicolae Dimo, Ştefan cel Mare şi Sfînt – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • s.Sagaidac – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
12. Hînceşti:
  • or.Hîncești: str.Alexandru cel Bun, Chișinăului, Cogîlnic, Gh.Cojbuc, S.Lazo – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • or.Hîncești: str.Maria Drăgan, M.Sadoveanu – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Mingir – parțial, în intervalul de timp între 10:10 – 18:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
13. Ialoveni:
  • or.Ialoveni: str-la 27 August, Cetatea Albă, Chilia, Hotinului, Hotinului str-la, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Veniamin Zarzăr, 27 August – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Horodca – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Ulmu – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
14. Nisporeni:
  • s.Brătuleni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Vărzărești – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
15. Orhei:
  • or.Orhei: str.Gh.Asachi, V Mahu – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Cucuruzeni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • s.Step-Soci – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Voroteț – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
16. Străşeni:
  • or.Bucovăț: str.Livezilor, str-la Livezilor, Maria Magdalena, M.Eminescu, str-la Sadovaia, Ștefan cel Mare, V.Alecsandri – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
17. Ştefan Vodă:
  • or.Ștefan Vodă: str.Ion Creangă, V.Alecsandri, Victoriei – parțial, în intervalul de timp între 09:10 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
18. Taraclia:
  • or.Taraclia: str.Nicolai Gogol, Ștefan cel Mare – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
19. Teleneşti:
  • s.Țînțăreni – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Articole asemănătoare

Back to top button