fbpx

Și-a chemat vecinul să-l ajute la tăiat lemne, dar l-ar fi împușcat. Un bărbat din raionul Cimișlia, reținut de poliție

Un bărbat din raionul CImișlia a fost reținut după ce și-ar fi împușcat mortal vecinul. Victima a venit să îl ajute pe suspect să taie lemne.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Tragedia s-a produs ieri, în jurul orei 11:20, în satul Iaplug. Potrivit Canal2, bărbatul, în vârstă de 46 de ani, a fost chemată de suspect să-l ajute la tăiat lemne.

Conform informațiilor, gazda era în stare avansată de ebrietate. Ulterior, între cei doi bărbați s-ar fi iscat o ceartă, iar suspectul ar fi tras de două ori dintr-o armă de vânătoare, care era deținută legal.

Suspectul a fost reţinut şi riscă mai mulți ani de închisoare dacă îi va fi demonstrată vina. Oamenii legii urmează să cerceteze cazul și să stabilească toate circumstanțele producerii incidentului.

Articole asemănătoare

Back to top button