fbpx

Prima înfrângere a Sheriff-ului în Liga Campionilor: Tiraspolenii au cedat cu 3-1 la Milano

După două victorii în gaza grupelor, a venit și prima înfrângere. Campioana Republicii Moldova a fost învinsă de Inter Milano cu 3-1, în cea de-a treia etapă a fazei grupelor Ligii Campionilor.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

„Nerazzurrii” au deschis scorul în minutul 34 prin Edin Dzeko, iar tiraspolenii au egalat la începutul reprizei secunde, prin Sebastien Thill, care a înscris direct din lovitură liberă. Inter a mai marcat de două ori prin Arturo Vidal și Stefan De Vrij, stabilind scorul final de 3-1.

În pofida acestei înfrângeri, Sheriff rămâne pe primul loc în grupă, cu șase puncte.

Pentru tiraspoleni urmează meciul de acasă cu Inter, pe 3 noiembrie.

În celălalt meci al grupei D, Șahtior Donețk a pierdut cu Real Madrid, scor 0-5.

Urmărește-ne pe Telegram și pe Instagram.