fbpx

Mii de moldoveni vor rămâne mâine fără curent electric. Lista adreselor din țară

Pentru îmbunătăţirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „RED UNION FENOSA” S.A. anunţă că vineri, 4 ianuarie 2019, vor avea loc întreruperi programate ale furnizării energiei electrice în intervalele de timp indicate mai jos:
1. Chişinău, sectorul Botanica:
bd.Dacia 999 – în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
2. Chişinău, sectorul Botanica, com.Băcioi:
str.Dacia 9999, Băcioi 9999 – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
3. Chişinău, sectorul Centru:
șos.Hîncești 180, 204-238, 217, 229-279, 9999, V.Covtun 2-40, 3-37, str-la V.Covtun 12 – în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 (1 ora), pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
4. Chişinău, sectorul Rîşcani, com.Grătieşti:
str.Prieteniei, I.Vatamanu, Bogdan Petriceicu Hașdeu, 8 Martie – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
5. Anenii Noi:
str.Alexandr Puşkin, Cernîşevski, Miciurin, Serghei Koroliov, Zarecinaea – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
str.Podgornaea, Tighina – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Bulboaca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Floreni – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:45, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Todireşti – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
6. Basarabeasca:
str.Karl Marx, Sovetskaea, Vasilii Ceapaev – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
7. Cahul:
s.Găvănoasa – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:15, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
8. Cantemir:
s.Toceni – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
9. Comrat (UTA Găgăuzia):
s.Congazcic: str.Iurie Gagarin, Mira, Mitula, Molodejnaea – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 16:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
10. Călăraşi:
s.Onișcani – parţial în intervalul de timp între 09:35 – 16:50, pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
s.Sipoteni: str. 31 August 1989, Alexei Mateevici, Chişinăului, Dimitrie Cantemir, Gloria, Gloriea, Învăţătorilor, Miron Costin, Sipoteni, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tochile – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:50, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
11. Căuşeni:
str.A.Mateevici, Calea Brezoii, Constantin și Elena, Trei Fîntîni, Meșterul Radu, Meșterul Voicu, str-la 2, 3 Trai Fîntîni, V.Lupu – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Taraclia – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 18:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
12. Criuleni:
str.Alexandru cel Bun, Chişinăului, Coţofană, Doina, Miciurin, Miciurin str-la, Mioriţa, Naberejnaea, Nistrului, Orgheevscaea, 31 August 1989 – parţial în intervalul de timp între 10:00 – 14:00, pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
13. Hînceşti:
str.A.Mateevici, Ion Fulga, I.Gagarin, N.Nekrasov, Oleg Coșevoi, Osipenko, Șleahul Mereșenilor, Tricolorului – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Bratianovca – parţial în intervalul de timp între 14:00 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Calmațui – parţial în intervalul de timp între 10:10 – 17:10, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Drăgușenii Noi – parţial în intervalul de timp între 10:05 – 17:20, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
14. Nisporeni:
str.Ciurleasa, Industrială, Troița Duminicii – parţial în intervalul de timp între 08:45 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
15. Străşeni:
str.Alexei Şciusev, Andrei Jereghi, Aron Pumnul, Eugen Coca, Grigore Ureche, Ioan Vodă, Păcii, Petru Rareş, Trandafirilor, Valeriu Cupcea, 8 Martie – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 17:00, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Codreanca – parţial în intervalul de timp între 09:45 – 18:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
16. Ştefan Vodă:
s.Crocmaz: str.Chirov, Colhoznaia, M.Frunze, Sovetscaia – parţial în intervalul de timp între 09:20 – 17:20, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ermoclia: str.Alexandru cel Bun, Cauşanscaea, Dimitrie Cantemir, Doina, Grigore Cotovschi, Guseva, Ion Creangă, Mihai Eminescu, Proletarscaea, s.Ermoclia – parţial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
s.Ermoclia: str.Maslova – parţial în intervalul de timp între 11:30 – 13:30, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
17. Taraclia:
str.Lenin, Ștefan cel Mare, Teatralinaia – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
s.Ciumai: str.Chișinăului, Gagarin, Matrosov, Ciumai, s.Mirnoe: str. 8 Martie, Stepnaia, Mirnoe – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
s.Tvardiţa: str.Dimitrova, Lenin – parţial în intervalul de timp între 10:30 – 12:00, pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
18. Teleneşti:
s.Băneștii Noi – parţial în intervalul de timp între 09:30 – 16:30, pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor

Articole asemănătoare

Back to top button