fbpx

Judocanul Victor Sterpu a obținut aurul la Cupa Mondială pentru Seniori

Judocanul Victor Sterpu a câștigat Grand Prix-ul de la Zagreb. El a obținut cinci victorii în categoria de greutate de până la 81 kg, informează Comitetul Național Olimpic și Sportiv din Republica Moldova.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

„El a obținut cinci victorii în categoria de greutate 81 kg, cu sârbul Vukan Stanimirovic, slovenul Aljaz Plantak, francezul Arnaud Aregba, ungurul Botond Toth și brazilianul Gabriel Falcao”, au comunicat reprezentanții Comitetului.

Ministerul Afacerilor Interne (MAI) al Republicii Moldova a precizat că Victor Sterpu este angajat al Inspectoratului General de Carabinieri al MAI.

„Ministerul Afacerilor Interne se mândrește să anunțe că ofițerul Victor Sterpu a obținut medalia de Aur la Cupa Mondială de Judo Seniori „Grand Prix”, desfășurată în Zagreb, Croația. În finala categoriei de greutate de 81 kg, angajatul Inspectoratului General de Carabinieri a demonstrat o pregătire excepțională și l-a învins pe brazilianul Gabriel Falcao”, au scris reprezentanții ministerului.