Foto: Captură video
Renato Usatîi a susținut un briefing de presă după închiderea secțiilor de votare. Acesta a precizat că în cadrul scrutinului echipa sa a constata mai multe încălcări.
La fel, politicianul a făcut referire la ultimele sondaje telefonice, tratându-le drept „aberații”. De asemenea, el a precizat că mâine va prezenta Procuraturii dovezi ale unor presupuse crime comise în cadrul scrutinului.
„Vreau să mulțumesc la toată echipă. Vreau să mulțumesc voluntarilor și observatorilor care muncesc acum. Vreau ca toți cetățenii să cunoască despre faptul că suntem luptători adevărați. Surprizele abia încep”, a declarat Usatîi.
În același timp, candidatul le-a adresat cuvinte de recunoștință celor care i-au oferit susținere. El afirmă că se află pe locul întâi în mai multe localități.
Poliția a fost sesizată sâmbătă seara despre producerea unui accident rutier pe traseul R-6, în…
Luptătoarea de stil liber Mădălina Prisăcari a spart gheața pe arena internațională, anunță Centrul Sportiv…
Președinta Maia Sandu l-a desemnat pe Vasile Tofan în calitate de candidat pentru funcția de…
În dimineața de sâmbătă, în jurul orei 3:20, Poliția a intervenit la un accident rutier…
Candidatul PAS la funcția de prim-ministru al Republicii Moldova, Vasile Tofan, a publicat primul său…
Cele 27 de state membre ale Uniunii Europene au adoptat în unanimitate vineri, 10 iulie,…