Externe

video | Un ofițer a decis să înlocuiască lichidul de parbriz cu whisky. „Îmi permit băutura, pentru că lucrez la poliția rutieră”

Un polițist rus din orașul Novosibirsk a fost concediat după ce a publicat pe internet imagini video cu momentul în care toarnă whisky în rezervorul de lichid de parbriz al unei mașini de serviciu.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Clipul video a fost încărcat pe rețeaua de socializare VKontakte din Rusia, iar în imagini bărbatul îmbrăcat în uniformă ia sticla de whisky din portbagajul mașinii și o toarnă în locul destinat lichidului de parbriz, explicând că nu avea lichid la îndemână, relatează The Moscow Times.

Pe fundal se aude cum ofițerul afirmă că: „De fapt, îmi permit băutura, pentru că lucrez la poliția rutieră”. În timp ce golea sticla, bărbatul a spus că avea în plan să o păstreze până la Anul Nou, însă munca este mai importantă.

După ce clipul video a devenit popular pe rețelele de socializare, poliția locală a inițiat o anchetă internă, iar agentul a fost concediat pentru ofense la adresa calității de polițist, a anunțat marți agenția de stat TASS.

Mihaela Roibu

Recent Posts

Petrol mai ieftin, dar prețuri mai mari la pompă în R. Moldova. ANRE explică de ce nu este un efect imediat

Carburanții se scumpesc din nou în Republica Moldova, chiar dacă pe piețele internaționale prețul petrolului…

14 ore ago

Finanțarea pentru drumuri ar putea crește de șapte ori, avertizează constructorii

Economisirea banilor din Fondul Rutier al Republicii Moldova va necesita o creștere de șapte ori…

15 ore ago

Temperaturi de până la –3°C: Risc de pierderi în agricultură

Ministerul Agriculturii și Industriei Alimentare (MAIA) avertizează producătorii agricoli asupra riscului de înghețuri târzii de…

15 ore ago

video | Trecerea de la 32 de raioane la 10 raioane: Guvernul a prezentat „conceptul” reformei APL. Ce se schimbă pentru primării și cetățeni

Guvernul Republicii Moldova a prezentat, la 8 aprilie 2026, Conceptul reformei administrației publice locale. Potrivit…

16 ore ago

CEC solicită dizolvarea a trei partide politice

Comisia Electorală Centrală (CEC) a cerut Ministerului Justiției să inițieze procedura de dizolvare a trei…

17 ore ago

Trafic redus în Strâmtoarea Ormuz, la câteva ore după armistițiul SUA–Iran

Datele privind traficul maritim indicau o activitate redusă în Strâmtoarea Ormuz la mai mult de…

17 ore ago