Foto: captură de ecran
Daniel Frumusachi, un tânăr sommelier din Republica Moldova, și-a propus să bată două recorduri mondiale în aceeași zi și să-și înscrie numele său și al vinurilor moldovenești în faimoasa Carte Guinness.
Pe 23 iunie, pentru primul record, tânărul va trebui să deschidă cu sabia mai mult de 37 de sticle de vin în 30 secunde , iar pentru a bate și cea de-a doua performanță, Daniel va sabra mai mult de 72 de sticle în 60 secunde.
Totodată, tânărul i-a invitat pe cei dornici să îl susțină, să se alăture duminică pentru a viziona live stabilirea a două noi recorduri mondiale.
Un bărbat din Brest, Franța, a ajuns la capătul răbdării și și-a demolat casa pentru…
Benzinăriile care dețin motorină, dar refuză să o comercializeze în așteptarea unor prețuri mai avantajoase,…
R. Moldova va elimina tarifele pentru majoritatea produselor importate din Statele Unite ale Americii (SUA).…
Un minut de reculegere a fost ținut în Parlamentul Republicii Moldova în memoria victimelor violențelor…
Imagini video care surprind un conflict fizic între mai mulți elevi, într-un liceu din sectorul…
Turiștii care și-au rezervat vacanțe sunt avertizați despre o posibilă taxă suplimentară pentru combustibil, în…