Foto: rbb24.de
Un șofer în vârstă de 84 de ani a lovit o mamă și copilul ei de doi ani din R. Moldova, aflat în cărucior, pe o trecere de pietoni din Berlin. În urma impactului, copilul a decedat din cauza rănilor suferite.
Conform relatărilor, șoferul a trecut cu viteză mult peste limita permisă peste trecerea de pietoni, lovind atât căruciorul, cât și pe mama copilului.
Amândoi, atât mama cât și copilul, au fost supuși unei intervenții chirurgicale de urgență. Din păcate, copilașul nu a supraviețuit, scrie presa locală.
Mama, în vârstă de 29 de ani, a supraviețuit, dar a suferit răni grave. Conform autorităților, se află în stare stabilă, dar gravă.
Șoferul, în vârstă de 84 de ani, nu a fost rănit. Împotriva lui a fost deschis un dosar penal: i se impută ucidere din culpă și comportament iresponsabil la trecerile pentru pietoni.
update 15:30 | Polițiștii au examinat secvențele video de pe registratorul din mașină, stabilindu-se cu…
Comisara europeană pentru Extindere, Marta Kos, s-a pronunțat pentru deschiderea tuturor clusterelor de negocieri cu…
Autoritățile germane investighează o rețea de agresori sexuali care ar fi folosit Telegram pentru a…
Halterofila Nicoleta Cojocaru a obținut trei medalii de aur la Campionatul Mondial U17 din Columbia,…
Spitalul Clinic Bălți ia în calcul suspendarea parțială sau totală a activității blocului alimentar, după…
Poliția avertizează părinții după un caz grav înregistrat în satul Sadovoe, municipiul Bălți, unde o…