Foto: ZUGO
În Moldova a fost înregistrat încă un deces din cauza infecției cu virusul COVID-19. Este vorba despre un bărbat de 70 ani, din raionul Glodeni.
Vestea a fost dată de Ministerul Sănătății, Muncii și Protecției Sociale acum câteva minute.
„Exprimăm condoleanțe familiei. Rugăm insistent populația să stea acasă, să evite locurile publice și să respecte măsurile de igienă personală. Persoanele vârstnice și cele cu boli cronice fac parte din grupul de risc”, au transmis autoritățile
Actualmente, în țara noastră, au fost înregistrate 1662 de cazuri de infecție cu noul tip de coronavirus – COVID-19. Dintre acestea, 33 de persoane au decedat şi 94 au fost tratate.
Astronauții NASA Reid Wiseman, Victor Glover, Christina Koch și astronautul canadian Jeremy Hansen s-au antrenat…
Peste 2.000 de gropi ilegale de gunoi continuă să afecteze mediul în Republica Moldova, în…
În perioada 26–27 martie 2026, aproximativ 40 de elevi ai Colegiului de Arte Plastice „Alexandru…
Un bărbat de 65 de ani a murit, după ce mașina pe care o conducea…
Ministerul Mediului anunță despre constatarea un nou val de pete de produse petroliere pe rîul…
Avocații fostului primar de Boldurești, Nicanor Ciochină, au contestat sentința primei instanțe, prin care acesta…