Foto: arcor.de
După ce Casa Regală le-a interzis să mai folosească brandul „Royal”, ducii de Sussex și-au spus public indignările față de această decizie. Afirmațiile lor, însă, au fost criticate de tatăl lui Meghan – Thomas Markle.
Cei doi soți, nevoiți să retragă de la vânzare produsele inscripţionate cu brandul Royal, au scris pe reţelele de socializare că, de fapt, Casa Regală nu ar avea niciun drept asupra numelui în afara graniţelor Marii Britanii.
În urma acestei declarații, Thomas Markle – în vârstă de 75 de ani – a lansat un atac dur la adresa fiicei sale și a lui Harry, spunând că este revoltat de maniera în care ducii au gestionat situaţia.
„Nu cred că au dreptul să se adreseze astfel reginei. Este o insultă faţă de regină şi faţă de poporul britanic”, a declarat Thomas Markle, menționând că fiica lui l-a abandonat înainte de căsătorie şi nici măcar nu i-a dat ocazia să-şi cunoască nepotul. Mai mult, acesta susține că ea şi-ar fi abandonat chiar propria mamă.
Amintim că Prințul Harry și Meghan Markle au anunțat că renunță la titlul de membri seniori ai Casei Regale. Ulterior, regina Elizabeth II a spus că susține decizia celor doi. Tot atunci, ducii de Sussex au decis să plece în Canada.
Conceptul de „glass skin” a devenit un adevărat reper în îngrijirea feței, născut din universul…
Țintașul Clementii Ursu a devenit campion european la juniori, în proba de pistol cu aer…
Situație neobișnuită în Franța. Doi gemeni sunt judecați într-un dosar de crimă, însă anchetatorii nu…
Nici Nvidia, nici Microsoft, nici Google, nici Apple, nici Meta… niciuna dintre așa-numiții„Șapte Magnifici” nu…
Vladimir Plahotniuc nu a venit să depună mărturii în dosarul „kuliok”, în care este inculpat…
Fugarul Ilan Șor, condamnat la 15 ani de închisoare, aflat sub sancțiuni internaționale, și-ar fi…