fbpx

Meciul Moldova – Franța s-a încheiat cu scorul de 1:4. Golul de onoare a fost dat de fotbalistul Vladimir Ambros

În această seară, pe stadionul Zimbru din capitală, s-a disputat meciul dintre naționalele Republicii Moldova și a Franței. Astfel, după cele 90 de minute, scorul este de 1 la 4 în favoarea campioanei mondiale.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Unicul gol în poarta francezilor a fost dat de Vladimir Ambros în minutul ’89, în timp ce cele patru goluri ale adversarilor au fost date de Griezmann (’24), Varane (’27), Giroud (’36) și Mbappé (’87).

foto | „Aud cum vecinii țipă. Oare moldovenii au dat gol?”. Reacțiile internauților după ce Ambros a înscris în poarta francezilor

„În prima repriză am făcut mai multe gafe. În a doua repriză, însă, am ieșit mai mult la joc, am avansat pe jumătatea adversă”, a declarat, după meci, Alexandru Spiridon, selecționerul Moldovei.