Toate știrile

foto | Trei mașini s-au tamponat grav pe o stradă din Chișinău

Trei automobile s-au lovit luni, 14 aprilie, pe strada Petricani din capitală. În urma accidentului, o persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Potrivit Poliției, impactul a avut loc la ora 15:20.

„Conform cercetărilor preliminare de la fața locului, s-a stabilit că a avut loc o coliziune între trei mijloace de transport de mărcile Skoda, BMW și Infiniti. În rezultatul impactului, o persoană a avut nevoie de îngrijiri medicale, fiind transportată la spital pentru investigații suplimentare”, au informat oamenii legii.

Pe caz a fost inițiată o anchetă în vederea stabilirii circumstanțelor producerii accidentului rutier.

Ana Bodrug

Recent Posts

Ex-deputatul Vladimir Andronachi a fost reținut într-un nou dosar

Ex-deputatul PDM Vladimir Andronachi, unul dintre apropiații lui Vladimir Plahotniuc, a fost reținut astăzi, 24…

o oră ago

Nicolae Botgros pleacă din parlament: „Am o vârstă și vreau să fiu mai liber”

Nicolae Botgros și-a depus mandatul de deputat cu câteva zile în urmă. Informația a fost…

2 ore ago

ultima oră, update, video | Guvernul a instituit stare de urgență în sectorul energetic. E convocată o ședință extraordinară a parlamentului

update 12:45 | Guvernul a aprobat instituirea stării de urgență în sectorul energetic pentru o…

6 ore ago

Dublu omor în familie la Nisporeni: făptașul a încercat să ascundă prima crimă

Un bărbat în vârstă de 49 de ani a fost condamnat la 20 de ani…

7 ore ago

Pensii vs. costul vieții în Europa: R. Moldova, printre ultimele locuri

Analiza, citată de Euronews, a comparat nivelul pensiei medii cu costul de trai pentru o…

8 ore ago

Maia Sandu condamnă atacurile asupra infrastructurii energetice: „Responsabilitatea aparține în totalitate Rusiei”

Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a venit cu o reacție după deconectarea liniei electrice de…

8 ore ago