foto | Personajele din desene animate, aranjate în farfurie. O mamică din Australia a găsit o modalitate inedită să își învețe copilul să mănânce sănătos

Laleh Mohmedi din Melbourne combină dragostea sa pentru gătit, admirația copilului ei pentru personajele din desenele animate și modul sănătos de viață. Astfel, mămica reproduce pe farfurie eroii preferați de piciul ei.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Totul a început atunci când femeia a vrut să îi facă o surpriză copilului și să îi decoreze prânzul asemănător cu un personaj din desenele animate. Deoarece feciorul a fost încântat, Laleh a publicat imaginea pe rețelele de socializare, iar mai apoi și-a creat un cont de Instagram, unde publică imagini cu creațiile sale.

Toate personajele lui Laleh sunt create din produse sănătoase și folositoare pentru organism. Aceasta are deja peste 170.000 de fani, iar printre urmăritorii săi se numără și vestitul bucătar Jamie Oliver.

Vedeți mai jos câteva dintre creațiile mămicii iscusite.

                                                       Foto: jacobs_food_diaries via Instagram

Victoria Laur

Recent Posts

Execută civili și confiscă proprietăți. ONU dezvăluie ce face Rusia în teritoriile ocupate și cere măsuri urgente

Înaltul Comisar al ONU pentru Drepturile Omului, Volker Türk, şi-a exprimat marţi îngrijorarea cu privire…

26 de minute ago

De la alegere până la la întreținere: sfaturi pentru un brad de Crăciun verde

Alegerea bradului de Crăciun este o decizie importantă, mai ales dacă îți dorești un brad…

55 de minute ago

Doi foști judecători din dosarul „Laundromat” au fost găsiți vinovați, dar nu vor fi pedepsiți

Doi foști judecători implicați în dosarul cunoscut sub numele de „Laundromat” au fost recunoscuți vinovați…

o oră ago

video | Majorarea salariilor pentru pedagogi, amânată. Explicațiile autorităților

Salariile pedagogilor nu vor fi majorate în perioada imediat următoare, însă autoritățile dau asigurări că…

2 ore ago

Guvernul aprobă majorări salariale și sociale: salariul minim, salariul mediu și indemnizațiile cresc din 2026

Începând cu 1 ianuarie 2026, salariul minim pe țară va crește de la 5500 la 6300 de…

2 ore ago

video | Andrian Candu, audiat ca martor în dosarul „Frauda bancară”. Declarațiile lui Plahotniuc

Andrian Candu, fost președinte al Parlamentului și finul de cununie al ex-liderului democrat Vladimir Plahotniuc,…

3 ore ago