fbpx

Chișinăul și alte sate din 16 raioane rămân astăzi pe întuneric. „Red Union Fenosa” anunță sistarea energiei electrice

Pentru îmbunătățirea serviciilor prestate clienţilor, Î.C.S. „Red Union Fenosa” S.A. anunţă că astăzi vor avea loc lucrări programate de întreținere, renovare și modernizare a rețelelor electrice.
Astfel, pe adresele și în intervalele de timp indicate mai jos vor avea loc sistări ale energiei electrice:
1. Chişinău, sectorul Botanica:
  • bd.Decebal 72, N.Zelinski 28/4, 28/5, 28/6, 28/7, 30/4, 30/4B – în intervalul de timp între 13:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • str.N.Zelinski 28/1, 28/2, 28/3, 30/2 – în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
2. Chişinău, sectorul Buiucani:
  • str.Barbu Lăutaru 26A, 28, 28/1, 32, Cornului 11/1, Ghioceilor 999, Ștefan Neaga 16-38, 17-37 – în intervalul de timp între 09:20 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie a liniei electrice aeriene
  • str.Calea Ieșilor 22, 49B, 51, 51/1, 51/2, 51/3, 51/4, 51/5, 51A, 55, 55/1, 55/2, 9999, Drumul Crucii 95-123, 96-100, Golia 7-13, 8-14, Milano 12, 43, Țărînii 85-129, 110-128 – în intervalul de timp între 11:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • str.Suceava 118l – în intervalul de timp între 09:40 – 18:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
3. Chişinău, sectorul Centru:
  • str.Calea Basarabiei 4, 10, 10/2, Cărbunari 25-33, 32-38, Scoreni 8A, Tăbăcăria Veche 18-40, 19-25 – în intervalul de timp între 09:15 – 18:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
  • str.Sf.Ștefan 21, 23, 43, Sihastrului 42, 79A, 9003, 9990 – în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
4. Chişinău, sectorul Centru, or.Codru:
  • or.Codru: str.Aleea Verde, Bujorilor, Bujorilor 1 str-la, Bujorilor 3 str-la, Bujorilor 5 str-la, Busuiocului, Busuiocului 1 str-la, Cobzarilor 7 str-la, Cobzarilor 8 str-la, Codru, Colinei 1 str-la, Colinei 2 str-la, Costiujeni, Grenoble, Livădarilor, Otradnii 1 str-la, Otradnii 2 str-la, Padurilor, Padurilor 1 str-la, Plaiului 1 str-la, Pomicultorilor, Pomicultorilor 1 str-la, Pomicultorilor 2 str-la, Pomicultorilor 3 str-la, Pomicultorilor 4 str-la, Pomicultorilor 5 str-la, Pomiculturilor 6 str-la, Prepeliţei, Schinoasa-Deal, Schinoasa-Deal str-la, Schinoasa-Deal 1 str-la, Schinoasa-Deal 2 str-la, Schinoasei Deal 3 str-la, Sf.Maria, Sf.Martiri Brîncovineni, Sf.Ştefan, Sihastrului, Sihastrului 1 str-la, Sihastrului 2 str-la, Sihastrului 4 str-la, Sitarului 3 str-la, Viticultorilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
5. Chișinău, sector Ciocana, com.Colonița:
  • str.Albişoara, Dacilor, Greaca, Haiducului, Movileni, Salcîmilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Valea Lui Simon – parțial în intervalul de timp între 09:00 – 11:00, pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
6. Chişinău, sectorul Rîşcani:
  • str.A.Doga 33, Braniștii 1, 3/1, 3/2, 6, Dm.Rîșcanu 29A, 29/1, 29/2, 31/1, 31/2, 31/4, 33/1, 33/2, 33/4, 33/5, 35/2, 37, 39 – în intervalul de timp între 09:45 – 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
7. Chişinău, sectorul Rîşcani, s.Grătieşti:
  • s.Grătiești: str.Alexandru Plămădeală, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Dragoş Vodă, Drumul Petricanilor, Gratiesti, Miron Costin, Mitropolit Petru Movilă, Petricani, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Vasile Alecsandri, Albișoara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:04 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Grătiești: str.Bucovinei, Gribov, Mitropolit Petru Movilă, Ţărinii, Vasile Alecsandri, Veronica Micle, Vladimir Maiacovski – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
8. Anenii Noi:
  • s.Bulboaca: str. 31 August 1989, Alexandru Marinescu, Bulboaca, Dacia, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doina, Gaidar, Gheorghe Asachi, Independenţei, Ion Creangă, Iurie Gagarin, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Morilor, Neguţe, Păcii, Petru Marinescu, Petru Rareş, Roşcani str-la, Serghei Lazo, Serilor, Speiei, Suveranitaţii, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tighina, Traian, Uzinelor, Vasile Lupu, Victoriei, Vişinarilor, Zubcu Codreanu – parțial, în intervalul de timp între 08:00 – 17:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Nicolaevca – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:45 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
  • s.Speia – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 14:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Telița – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
9. Cahul:
  • or.Cahul: str.Alexei Mateevici, Ioan Vodă cel Cumplit, Lăutarilor, Simeon Murafa, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tecuci, Victoriei, 31 August 1989 – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 13:00 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • or.Cahul: str.Mihai Viteazul – parțial, în intervalul de timp între 13:30 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Pelinei – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
10. Cantemir:
  • s.Ciobalaccia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
11. Comrat (UTA Găgăuzia):
  • or.Ceadîr Lunga: str.Sîrtmaci, Lenin, Cicalov – parțial, în intervalul de timp între 13:45 – 17:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Dezginja: str.Bogdan Hmelniţki, Calinina, Comsomoliscaea, Crîjanovscogo, Cuprina, Cuprina str-la, Cutuzova, Meresiev, Mihail Lermontov, Mihail Tuhacevski, Nahimova, Nevski, Nicolai Nekrasov, Ostrovscogo, Ostrovscogo str-la, Oziornaia, Pavlova, Sportivă, Suvorova, Zoia Kosmodemianskaea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:10 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Tomai: str.Gr.Cotovskii, Lenin, Sovetscaia – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 13:00 pentru lucrări de modernizare a echipamentelor electrice
12. Călăraşi:
  • s.Bravicea – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Horodiște, s.Novaci – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 16:45 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Săseni – parțial, în intervalul de timp între 10:10 – 17:00 pentru lucrări de schimbare sau montare a pilonilor
13. Căuşeni:
  • or.Căușeni: str.Alba Iulia – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Cîrnațeni, s.Plop-Știubei, s.Tocuz – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 18:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Tănătari: str. 31 August 1989, Alba Iulia, Alexei Mateevici, Burebista, Mihai Eminescu, Păcii, s.Tănătarii Noi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 16:40 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Zaim – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 20:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
14. Ceadîr-Lunga:
  • s.Cazaclia: str.Lenin – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 11:00, lucrari pentru conectarea noului consumator
15. Basarabeasca:
  • or.Basarabeasca: str. 1 Mai JD, 1 Mai str-la JD, 24 August, 24 August Jd, Alexandr Puşkin JD, Alexandr Puşkin str-la JD, Basarabia str-la JD, Budionnîi JD, Comsomoliscaea, Comsomoliscaea JD, Crasnoarmeiscaea JD, Depoului JD, Depoului str-la JD, Drujba JD, Matrosov, Matrosov JD, Mira JD, Molodejnaea JD, N.Krupskaea str-la, Nicolai Cernîşevski JD, Nicolai Gogol, Nicolai Gogol JD, Privogzalinaea JD, Puteiskaea JD, Raketnaea, Raketnaea JD, Serghei Kirov JD, Serghei Lazo JD, Stepnaea, Stepnaea JD, Ucrainscaea JD, Vasilii Jukovski JD, Verhnii str-la Jd, Vladimir Maiacovski JD, Voczalinaea, Voczalinaea JD – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
16. Cimişlia:
  • s.Gradiște – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Gura Galbenei – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 16:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Ivanovca Nouă – parțial, în intervalul de timp între 13:00 – 16:20, lucrari pentru conectarea noului consumator
17. Hînceşti:
  • or.Hîncești: str.Alecu Russo, Dimitrie Cantemir, Gavriil Musicescu, Gribova, Mănăstirea Căpriana, Mihai Viteazul, prof.Ion Dumeniuk, Studentilor, Teilor, Tineretului, Vatra str-la – parțial, în intervalul de timp între 09:20 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • or.Hîncești: str-la Bucovina, Gradinilor, Ion Creangă, Mănăstirea Căpriana, Mihai Eminescu, Mitropolit Petru Movilă, Nicolai Gogol, Vasile Alecsandri – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Bobeica – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 17:30 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Drăgușeni – parțial, în intervalul de timp între 08:15 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Nemțeni – parțial, în intervalul de timp între 08:30 – 21:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
18. Ialoveni:
  • s.Alexandrovca, s.Gangura – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 17:40 pentru lucrări de defrișare şi tăiere a crengilor
  • s.Budăi, s.Găureni, s.Horești, s.Țipala, s.Zîmbreni (s.Răzeni – cons.juridici) – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Costești: str. 2 Dosoftei, 2 Şesul Gîrlei, Alexandru Ioan Cuza, Baştina, Botna, Brăila str-la, Burebista, Constanţa, Copiilor, Costeşti, D.Sihastru, Furnicarului, Hanul Vechi, Independenţei, Independenţei str-la, Ionaş, Izvoarelor, Libertăţii, Lidia Istrati, Mihai Eminescu, Păcii, Poiana, Sf.Nicolae, Şesul Gîrlei, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Unirii, Unirii 1 str-la, Valea Curţii, Vasile Mereacre, Viilor, Voluntarilor – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Malcoci – parțial, în intervalul de timp între 08:55 – 13:00 pentru lucrări de deconectare/conectare/schimbare a branșamentului
  • s.Puhoi – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Răzeni, s.Vasieni – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Țîpala – parțial, în intervalul de timp între 09:35 – 17:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Văsieni, s.Ruseștii Noi, s.Bardar, s.Ruseștii Vechi – parțial, în intervalul de timp între 09:15 – 17:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
19. Leova:
  • s.Sărata Noua – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 12:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Sărățica Veche – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
20. Nisporeni:
  • or.Nisporeni: str.Alexandru cel Bun, Ioan Vodă, Livezilor, Păcii, Toma Ciorbă – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 19:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
  • s.Vînători – parțial, în intervalul de timp între 10:30 – 19:45 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
21. Orhei:
  • s.Berezlogi – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Susleni – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 19:00 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
22. Străşeni:
  • or.Strășeni: str.Ştefan cel Mare şi Sfînt, Ştefan Neaga, Vasile Alecsandri, Veronica Micle – parțial, în intervalul de timp între 10:00 – 16:00 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Cojușna: str. 1 Mai, 1 Strada, 8 Martie, Alexandru Donici, Alexandru Lăpuşneanu, Alexei Mateevici, Boris Glavan, Burebista, Călăraşi, Centinarului, Chişinăului, Cîmpiilor, Codreanu P., Constantin Negruzzi, Decebal, Dimitrie Cantemir, Doctorul Andrei Samoila, Doina şi Ion Aldea Teodorovici, Dragăş Vodă, Drumul Dealurilor, Entuziaştilor, Florilor, Gheorghe Coşbuc, Gribov, Grigore Ureche, Grigore Vieru, Haiducilor, Ion Soltîs, Iurie Gagarin, Izvoarelor, Libertăţii, Livezilor, Lomtadze Revaz, Lutoasa, Maxim Gorki, Memoriei, Mihai Eminescu, Mihai Viteazul, Mihail Frunze, Muşatinilor, Nicolae Dimo, Nicolae Milescu Spătaru, Nicolae Testemiţeanu, Nouă, Nucarilor, Pavel Boţu, Păcii, Petru Rareş, Podgorenilor, Primar M.Jereghi, Primavarii, s.Cojuşna, Scorenilor, Sireţcaea, Sîreţului, Străşenilor, Ştefan cel Mare şi Sfînt, Tineretului, Tobîltoc, Trandafirilor, Triboi, Truşeni, Valea Leucei, Valea Luncii, Valerii Cicalov, Valeriu Cupcea, Vasile Alecsandri, Vasile Lupu, Vera Triboi, Veteranilor, Victor Jeregi, Victoriei, Viilor, Vişinilor, Voroncihina, Zinevici – parțial, în intervalul de timp între 09:45 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Țigănești – parțial, în intervalul de timp între 09:00 – 20:30 pentru lucrări de reconstrucţie LEA
23. Taraclia:
  • or.Taraclia: str. 28 Iunie, Alexandr Puşkin, Bulgară, Bulgară str-la, Ceabanova V., Curcenco str-la, Felix Dzerjinski, Grigore Cotovschi, Iurie Gagarin, Karl Marx, Kurcenko, Lesnaea, Mati Bolgaria, Matrosov, Maxim Gorki, Mira, Nicolai Gogol, Nicolai Pirogov, Octeabriscaea, Panov, Pervomaiscaea, Serebreak, Stepnaia, Taraclia, Vasilii Ceapaev, Veaceslav Cara – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 16:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
  • s.Cealîc: str.Suvorova – parțial, în intervalul de timp între 09:30 – 18:30 pentru lucrări de reparaţie a echipamentului electric
Pentru informații suplimentare contactați Serviciul Suport Clienți al companiei la telefonul 022-43-11-11.

Articole similare

Close