Sursa foto: Olivier DOULIERY / AFP
Accesul pe reţeaua de socializare Twitter a fost perturbat în noaptea de miercuri spre joi pentru unii utilizatori care nu au putut să-şi acceseze propriile conturi sau pe alte altora, scrie AFP.
Site-ul Downdetector a înregistrat până la 10.000 de semnalări ale internauţilor care s-au plâns, cu un vârf către ora 00.35 GMT, scrie G4Media.
Amploarea întreruperii nu a fost cunoscută imediat, dar jurnaliştii AFP din Statele Unite şi Asia au raportat că au avut dificultăţi în accesarea conturilor.
Întreruperile perturbă în mod regulat platformele digitale, iar cele lungi ale serviciului rămân o excepţie.
Această problemă tehnică vine însă într-un moment sensibil pentru Twitter, aflat în controverse de la achiziţionarea sa de către Elon Musk pentru 44 de miliarde de dolari la sfârşitul lunii octombrie.
Multi-antreprenorul a concediat aproape 7500 de angajaţi în prima săptămână, iar în a doua 5500, inclusiv dintre echipele care se ocupă cu întreţinerea tehnică a platformei.
Unui utilizator care l-a întrebat miercuri dacă Twitter s-a „stricat”, Elon Musk i-a răspuns: „La mine merge”.
Ex-deputatul PDM Vladimir Andronachi, unul dintre apropiații lui Vladimir Plahotniuc, a fost reținut astăzi, 24…
Nicolae Botgros și-a depus mandatul de deputat cu câteva zile în urmă. Informația a fost…
update 12:45 | Guvernul a aprobat instituirea stării de urgență în sectorul energetic pentru o…
Un bărbat în vârstă de 49 de ani a fost condamnat la 20 de ani…
Analiza, citată de Euronews, a comparat nivelul pensiei medii cu costul de trai pentru o…
Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a venit cu o reacție după deconectarea liniei electrice de…