fbpx

video | Surpriza serii în Liga Campionilor! Sheriff Tiraspol a învins pe terenul lui Real Madrid

Sheriff Tiraspol a câștigat Real Madrid în capitala Spaniei, scor 2-1. Meciul a contat pentru a doua etapă a grupei D din Liga Campionilor.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Scorul a fost deschis de tiraspoleni în minutul 25, prin Jakhshibaev, care a înscris cu o lovitură de cap. Benzema a restabilit egalitatea în minutul 65, din penalty. Golul victoriei a fost marcat de Thill, în minutul 90, care a stabilit scorul final printr-o execuție de excepție din afara careului.

În celălalt meci din grupă, Șahtior Donețk și Inter Milano au terminat la egalitate, scor 0-0.

Tiraspolenii ocupă primul loc în grupă, cu 6 puncte, după două etape jucate. Pe locul 2 este Real Madrid, cu 3 puncte, în timp ce Inter și Șahtior au câte un punct.

În prima etapă, tiraspolenii au învins Șahtior Donețk, scor 2-0.

Urmărește-ne pe Telegram și pe Instagram.