fbpx

Tauber rămâne condamnată la 7 ani și 6 luni de închisoare. Curtea de Apel a menținut decizia primei instanțe

Curtea de Apel Centru a menținut hotărârea primei instanțe prin care ex-deputata Marina Tauber, acuzată de finanțare ilegală și amestec în înfăptuirea justiției, a fost condamnată la 7 ani și 6 luni de închisoare. Decizia a fost pronunțată astăzi, 5 iunie, scrie newsmaker.md.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Curtea de Apel Centru a respins ca nefondate constetările depuse de procurori și de avocații inculpatei împotriva sentinței Judecătoriei Chișinău, sediul Buiucani, prin care aceasta a fost condamnată la 7 ani și 6 luni de închisoare.

Decizia este definitivă și executorie din momentul pronunțării, însă poate fi atacată cu recurs la Curtea Supremă de Justiție în termen de 2 luni, notează sursa citată.

„Era de așteptat…”, a reacționat laconic fosta vicepreședină a partidul Șor, declarat neconstituțional, pe canalul său de Telegram.

ZUGO precizează că Marina Tauber se află în prezent în Rusia, unde se ascunde de justiția din R. Moldova.

Articole asemănătoare

Back to top button