Externe

Un bărbat a sunat de 1200 de ori la linia fierbinte ca să întrebe despre picioarele operatoarelor

Un bărbat din Marea Britanie a făcut sute de apeluri false la un număr de urgență al Ministerului Sănătății pentru a-și satisface un fetiș sexual legat de picioare, a anunțat poliția britanică, informează Digi24, cu referire la BBC.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Richard William Cove, în vârstă de 45 de ani, a sunat de peste 1.200 de ori la numărul 111, provocând Ministerului Sănătății costuri de 21.000 de lire sterline (25.000 de euro).

După ce suna, Cove se prefăcea că este o femeie bătrână și începea să le pună operatoarelor întrebări despre picioarele lor, susține poliția din Sussex.

Ofițerul David Quayle a spus că Richard Cove a recunoscut că el este autorul apelurilor efectuate „pentru propria lui plăcere și în beneficiul său”.

Investigația a pornit în 2019, după ce mai multe persoane au reclamat că au fost contactate de medici în legătură cu apeluri la 111 pe care ele nu le-au făcut.

Între aprilie 2019 și aprilie 2021, serviciul de urgență 111 al Ministerului Sănătății a indentificat 1.263 de apeluri false legate de un individ care folosea „informații false, numele de telefon false și suferințe care nu existau”.

Multe apeluri au fost transferate medicilor, iar în unele cazuri au fost trimise și ambulanțe.

Urmărește cele mai importante noutăți și pe canalul de Telegram ZUGO.
Victoria Bucur

Recent Posts

video | „A fost o noapte de iad”. Nou atac cu rachete balistice asupra Kievului: Bilanțul tragic anunțat de primarul Klitschko

Rusia a atacat în primele ore ale zilei de sâmbătă cu rachete balistice capitala Ucrainei,…

19 ore ago

Zeci de mii de migranți s-au întors voluntar în Maroc după ce au trecut pe teritoriul spaniol Ceuta

Președintele regiunii Ceuta a estimat numărul migranților la 60.000, ceea ce echivalează cu 70% din…

19 ore ago

De ce fug oamenii din Maroc? Explicația crizei de la hotarul spaniol

Migranții care caută o viață mai bună consideră Ceuta o poartă de acces către restul…

19 ore ago

Noi incendii în Grecia: o suburbie a Atenei a fost evacuată

Noi incendii de vegetație s-au declanșat vineri în Grecia, o țară aflată în stare de…

20 de ore ago

Ilan Șor, trimis în judecată în dosarul privind delapidarea a 100 de milioane de dolari de la BEM

Procuratura Anticorupție (PA) a anunțat finalizarea urmăririi penale și trimiterea în instanța de judecată, pentru…

o zi ago

Tofan, discuție „foarte bună și concretă” cu premierul Ucrainei: „I-am transmis că Republica Moldova…”

Vasile Tofan a avut o discuție telefonică cu omologul său ucrainean, Sergii Korețkii, despre care…

o zi ago