Foto: Pixabay
Angajatul unui azi de bătrâni din Germania a alertat Poliția după ce a observat o plantă suspectă la balcon. S-a dovedit că este vorba despre canabis.
Aceasta era crescută la balcon de o femeie de 91 de ani, conform libertatea.ro, cu referire la DPA. Rezidenta centrului afirmă că nu știa că aceasta este interzisă.
Mai mult, femeia nici măcar nu cunoștea cum se numește planta, însă îi plăcea și o admira. Ea nu a fost de acord ca frunzele să fie confiscate de polițiști, însă după o perioadă lungă de explicații a acceptat.
Nu este clar cum a obținut rezidenta centrului pentru îngrijirea vârstnicilor semințele. Chiar și așa, planta urmează a fi distrusă, deoarece este considerată drog.
Ex-deputatul PDM Vladimir Andronachi, unul dintre apropiații lui Vladimir Plahotniuc, a fost reținut astăzi, 24…
Nicolae Botgros și-a depus mandatul de deputat cu câteva zile în urmă. Informația a fost…
update 12:45 | Guvernul a aprobat instituirea stării de urgență în sectorul energetic pentru o…
Un bărbat în vârstă de 49 de ani a fost condamnat la 20 de ani…
Analiza, citată de Euronews, a comparat nivelul pensiei medii cu costul de trai pentru o…
Președinta Republicii Moldova, Maia Sandu, a venit cu o reacție după deconectarea liniei electrice de…