Foto simbol: Pixabay
O femeie a „purtat” 33 de milioane de euro în geantă fără să știe timp de câteva săptămâni. S-a întâmplat în regiunea germană Bavaria.
Norocoasa a câștigat la loterie, dar nu știa că a obținut marele premiu. Aceasta a cumpărat biletul cu 1,20 de euro încă în iunie.
Femeia de 45 de ani a ghicit toate cele șapte câmpuri de pe bilet, relatează Digi24. Organizatorii loteriei afirmă că aceasta este al doilea cel mai mare câștig plătit timp de 75 de ani de la înființare.
„Încă amețesc la gândul că am fost atât de neglijentă cu aproape 33 de milioane de euro și am umblat câteva săptămâni cu biletul în poșetă”, spune învingătoarea. Aceasta a dezvăluit că a descoperit cât de bogată este când a vrut să joace încă o dată, însă acum nu mai vrea să participe la asemenea concursuri, deoarece banii îi vor ajunge pentru a duce o viață sănătoasă alături de familie.
Ministerul Apărării își propune ca, până în 2028, cel puțin 60% din zonele prioritare ale…
Miercuri, 22 iulie, a avut loc prima ședință a Guvernului Tofan. Noul prim-ministru a început…
Curtea de Apel Centru a dispus astăzi, 22 iulie, prin două hotărâri, dizolvarea partidelor „Șansă”,…
Purtătorul de cuvânt al noului guvern va fi jurnalistul și managerul media Dumitru Ciorici, a…
update 10:10 | Șefa statului a semnat astăzi, 22 iulie, decretul de numire în funcție…
update 21:00 | Miercuri, 22 iulie, la 8:00, la președinție va avea loc ceremonia oficială…