Anunțul făcut de actualul primar interimar Silvia Radu, privind colectarea semnăturilor pentru înregistrarea acesteia drept candidat independent la alegerile locale a scos, literalmente, oamenii din casă. Astfel, câteva zeci de oameni s-au adunat la cortul pentru colectarea semnăturilor, instalat în sectorul Ciocana, pentru a discuta despre problemele capitalei.
„Ei sunt sătui de politică și vor o schimbare. S-au săturat de promisiuni, s-au săturat de politicieni care spun orice doar pentru a obține votul. Mă bucur că putem vorbi liber despre Chișinău, despre dezvoltarea orașului, despre proiecte pentru municipiu.
Politica o lăsăm altora. Noi vrem să dezvoltăm orașul”, a scris Silvia Radu pe pagina sa de Facebook.



Amintim că, potrivit anunțului făcut de primarul interimar la începutul acestei săptămâni, au fost instalate mai multe corturi unde vor fi colectate semnături pentru înaintarea candidaturii Silviei Radu la alegerile locale. Aceasta a declarat că va fi prezentă zilnic la unul dintre corturi, după lucru.
Citește și: A colectat circa 1500 de semnături într-o zi. Ce spune Silvia Radu despre faptul că ar fi ajutată de reprezentanții PD?