fbpx

video | Un gol marcat de Sheriff Tiraspol, desemnat golul săptămânii în UEFA Champions League

Un gol marcat de echipa Sheriff Tiraspol a fost desemnat golul săptămânii în UEFA Champions League. Este vorba despre golul marcat în minutul 16, de către atacantul Adama Traoré. Vezi golul AICI.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Sheriff a deschis scorul în minutul 16. În minutul 62, Momo Yansané, din pasa lui Cristiano, a făcut 2-0.

Sheriff a scris miercuri, 15 septembrie, o filă importantă din istoria fotbalului moldovenesc, devenind prima echipă din Republica Moldova care a jucat în grupele Ligii Campionilor. Fotbaliștii de la Tiraspol au jucat de la ora 19:45, împotriva echipei Șahtior Donețk, Ucraina, în cadrul grupei D. Partida a avut loc la complexul sportiv Sheriff din Tiraspol, Arena Mare.

Meciul Sheriff – Șahtior a fost arbitrat de către germanul Deniz Aytekin (43 de ani), arbitru FIFA din 2011. El a fost ajutat de asistenții Christian Dietz, Stefan Lupp, al 4-lea oficial Martin Petersen, arbitrul asistent video Christian Dingert și asistentul arbitrului video Markus Sinn. Observator de arbitri UEFA a fost delegat Emil Bozhinovski din Macedonia de Nord, iar delegat UEFA – Anna Kapasoglou din Grecia.

Urmărește-ne pe Telegram și pe Instagram.