Foto: Captură video
Șoferul lui Eugen Nichiforciuc a fost atacat cu un cuțit după incidentul din această seară. Persoana care a aruncat în direcția deputatului o substanță necunoscută ar fi deteriorat geaca primului.
Într-un reportaj publicat de N4, televiziune în fața căreia s-a întâmplat totul, se arată că atacul s-a produs imediat după ce deputatul și-a luat rămas bun de la jurnalistul Gheorghe Gonța chiar pe pragul sediului televiziunii. Agresorul se afla lângă un automobil și purta mască de protecție.
„Eugen Nichiforciuc s-a ferit imediat, traversând strada. Șoferul acestuia, care-l aștepta, s-a pornit către atacator pentru a-l opri, însă și peste acesta a fost vărsata substanța respectivă. Individul a aruncat sticla în care se afla substanța necunoscută și a luat-o la fugă. Șoferul l-a ajuns pe atacator, însă acesta a scos un cuțit din buzunar și a început să îl atace pe șofer, tăindu-i geaca. Poliția investighează cazul. Eugen Nichiforciuc, aparent, nu a suferit vreo rană”, relatează N4.
Precizăm că informația despre atacul asupra lui Nichiforciuc a fost publicată în marți seara de jurnalistul Gheorghe Gonța. Ulterior, Poliția a comunicat pentru ZUGO că oamenii legii au fost alertați la 21:59 și fac cercetări la fața locului, iar substanța care a fost aruncată în direcția parlamentarului rămâne a fi necunoscută.
După incident, deputatul a publicat o reacție pe pagina sa de Facebook, declarând că „a spus lucruri ce i-au deranjat pe unii”.
Medicina estetică modernă caută metode prin care pielea ta să fie îmbunătățită într-un mod natural,…
Apartamentele „fantomă” care se dau în chirie pe site-urile de anunțuri lasă oamenii fără bani,…
Un bărbat a fost condamnat la patru ani de închisoare cu executare, după ce instanța…
Evoluțiile negocierilor de pace din Ucraina au un impact direct asupra ritmului în care avansează…
Liderii Uniunii Europene au ajuns la un acord pentru a acorda Ucrainei un împrumut de…
La peste 11 ani de la condamnarea definitivă pentru corupție, fosta judecătoare a Judecătoriei Criuleni,…