Foto: turntv.ro
Un accident grav, cu implicarea unui TIR, a avut loc pe traseul Comrat-Vulcănești, în apropiere de localitatea Congaz. În urma incidentului, unitatea de transport a fost grav avariată și s-a răsturnat pe marginea drumului.
Mariana Bețivu, ofițera de presă a IGP, a declarat pentru deschide.md că accidentul a s-a produs noaptea trecută pe traseul M-3, între localitățile Svetlîi și Congaz.
„Șoferul TIR-ului a pierdut controlul volanului, iar vehiculul s-a răsturnat. În rezultatul accidentului, o persoană a fost rănită”, a spus Bețivu.
Totodată, internauții vehiculează că șoferul a pierdut controlul volanului deoarece ar fi adormit. Oamenii legii urmează să stabilească toate circumstanțele cazului.
Guvernul Republicii Moldova a modificat modul în care va funcționa Consiliul Național pentru Managementul Integrat…
Procesarea și livrarea trimiterilor poștale cu destinație spre Italia ar putea înregistra întârzieri până pe…
Guvernul Republicii Moldova a aprobat un nou regulament care stabilește cadrul detaliat de funcționare a…
Un bărbat de 27 de ani și un adolescent de 15 ani au fost trimiși…
Un australian a fost condamnat la opt ani de închisoare pentru trafic de 101 reptile,…
Anastasia Kucherova, arhitectă care locuiește la Milano de 14 ani, purta o geacă argintie cu…