Foto simbol: euronews.com
Astăzi în Moldova s-au înregistrat încă 1715 cazuri de COVID-19. Din acest total, peste 700 sunt persoane diagnosticate în capitală.
Așadar, Chișinăul este în fruntea clasamentului, cu 717 cazuri noi de coronavirus. Pe locul doi se află Transnistria, cu 285 de infectări, iar locul al treilea este ocupat de municipiul Bălți, cu 60 de îmbolnăviri.
Regiunile cu cele mai puține cazuri de infectare astăzi sunt Dubăsari și Șoldănești. În aceste raioane s-au confirmat câte două cazuri de COVID-19.
Președinta Maia Sandu a retras cetățenia Republicii Moldova a cinci așa-ziși ofițeri din pretinsul minister…
Franța se confruntă cu un scandal de abuzuri asupra copiilor, după ce supraveghetori din zeci…
Rusia intenționează să se adreseze Curții Internaționale de Justiție a ONU pentru a „apăra” drepturile…
Procuratura Generală a Republicii Moldova și ofițerii Centrul Național Anticorupție au reținut opt persoane într-un…
Procuratura Generală a Republicii Moldova anunță că a trimis în judecată cauza penală privind incendiul…
Procuratura Generală a Republicii Moldova anunță că Dumitru Vartic, cercetat în dosarul privind moartea Liudmilei…