Foto: Poliția RM
Un polițist de 23 de ani a decedat pe loc, în urma unui grav accident rutier în această noapte, în jurul orei 1:15, pe șoseaua Muncești din capitală.
Tânărul, care activa de două luni în cadrul Inspectoratului de Poliție Ialoveni, conducea o „Toyota Corolla”. În timpul deplasării pe șos. Muncești, din direcția localității Sîngera, a pierdut controlul asupra volanului și a derapat de pe carosabil, tamponându-se într-un copac.
Pe acest caz a fost inițiat un proces penal pentru stabilirea tuturor circumstanțelor. Preliminar, cauza tragediei ar fi excesul de viteză.
Rapoartele serviciilor secrete americane conform cărora Vladimir Putin încearcă să cucerească întreaga Ucraină și să…
Japonia a făcut luni ultimul pas pentru a permite repornirea celei mai mari centrale nucleare…
O fostă așa-numită „viceministră” a Educației din regiunea transnistreană, care conduce în prezent o școală…
Un incident cu focuri de armă a avut loc în noaptea de 19 decembrie, în…
(update 10:50) Vladimir Plahotniuc a fost întrebat de jurnaliști în privința conținutului stick-urilor ridicate în…
Un general din Statul Major rus a fost ucis în explozia unei mașini capcană la…