Foto: Ziarul de Constanța
Un autocar în care se aflau 57 de moldoveni a fost implicat într-un accident rutier la Constanța. Totul s-a întâmplat în această dimineață, în raza orașului Eforie Nord.
Potrivit purtătoarei de cuvânt a Inspectoratului pentru Situații de Urgență „Dobrogea”, Ana Maria Stoica, apelul la 112 a parvenit în jurul orei 5:00, relatează IPN. La fața locului s-au deplasat salvatorii, care au constatat că vehiculul a acroșat o bordură, însă fără a se răsturna și a lovi alte autoturisme.
Așadar, un echipaj SMURD și două ambulanțe au intervenit. Trei dintre pasagerii autocarului au fost transportați la spital cu diverse leziuni, iar restul nu au avut nevoie de îngrijiri medicale urgente.
O femeie din Anglia susține că renunțarea la genele false i-a salvat viața, pentru că…
Un angajat al lanțului britanic de supermarketuri de tip premium Waitrose, cu o vechime de…
Alpiniștii știu că Everestul prezintă multe pericole. Există cascada de gheață Khumbu, cu seracurile sale…
Republica Moldova se confruntă cu un paradox alimentar: în timp ce o mare parte a…
Avem de lucru, dar... nu avem cu cine. Asta spun tot mai mulți angajatori din…
Substanțele petroliere de pe Nistru s-au diminuat semnificativ în dimineața zilei de 4 aprilie în…