Actualitate

A decedat electrocutat: Un bărbat din raionul Sîngerei s-ar fi sinucis introducând în priză două fire electrice

Un bărbat din raionul Sîngerei a decedat electrocutat. Cazul a avut loc acum câteva zile, iar poliția a fost alertată de soția acestuia.

Urmărește-ne pe Telegram și Instagram.

Ofițera de presă a Inspectoratului de Poliție Sîngerei, Ina Moscaliuc, a comunicat pentru ZUGO că grupa operativă care s-a deplasat la fața locului a stabilit că bărbatul, în vârstă de 60 de ani, aflându-se într-o construcție auxiliară, ar fi introdus în priză două fire electrice. În urma acțiunilor sale, acesta a fost electrocutat și a decedat pe loc.

Pe corpul victimei nu au fost depistate semne vizibile de moarte violentă. Preliminar, polițiștii consideră că ar fi vorba de suicid.

Oamenii legii investighează cazul. Aceștia urmează să stabilească toate circumstanțele în care s-a produs decesul.

Victoria Laur

Recent Posts

Ungheni: Un bărbat aflat la pescuit a murit înecat după ce ar fi fost luat de curenți

Sâmbătă seara, un locuitor al satului Pîrlița din raionul Ungheni a sesizat poliția despre faptul…

o oră ago

foto | Consecințele ploilor torențiale: Sate inundate și un bărbat decedat

Zonele Călărași și Ungheni au fost cele mai afectate ca urmare a ploilor torențiale de…

12 ore ago

Noaptea Europeană a Muzeelor 2026. Programul evenimentelor

Publicul este invitat sâmbătă, 23 mai, la Noaptea Europeană a Muzeelor, eveniment organizat în instituțiile…

20 de ore ago

Procurorul general spune că a găsit 55.000 de euro într-un borcan din beciul părinților

Banii pe care procurorul general Alexandru Machidon i-a declarat drept moștenire de la părinți, în…

20 de ore ago

Atenție! Moldovenii sunt avertizați asupra ofertelor false de angajare în Finlanda

Ambasada Finlandei la București anunță că primește în mod repetat sesizări de la cetățeni ai…

2 zile ago

Mark Rutte: Multe ţări membre NATO „nu cheltuie suficient” pentru Ucraina

Multe ţări din NATO nu alocă suficiente resurse financiare pentru a sprijini Ucraina, a declarat…

2 zile ago